Enrico-Marinelli bruno-bellini pierre-cardin

گوچی - GUCCI

خانه ی مد گوچی ، که با نام گوچی شناخته شده تر است، یک برند مد ایتالیایی است که در سال ۱۹۲۱ توسط گوچیو گوچی (Guccio Gucci) در فلورنس (Florence) تأسیس شد. بخشی از این گروه تولیدی در اختیار PPR قرار دارد و به همین خاطر گروه گوچی در زمینه ی تولید کالاها و اجناس چرمی نیز فعالیت دارد. 
طبق مجله ی بیزینس و یک (BusinessWeek) تولیدی گوچی در سال ۲۰۰۸ درآمدی در حدود ۴.۲ میلیارد پوند در سرار دنیا کسب کرد و در سال ۲۰۰۹ به رتبه ی چهل و یکم ستون "۱۰۰ برند برتر دنیا" در این مجله ارتقاء یافت. این ستون یا جدول توسط اینتربند (Interbrand) طراحی شده است. گوچی همچنین پرفروش ترین برند ایتالیایی محسوب می شود که مستقیماٌ درحدود ۲۷۸ فروشگاه را در سرار جهان اداره کرده و محصولاتش را به صورت عمده فروشی از طریق نمایندگی های فروش و فروشگاه های برتر و خوش نام به فروش می رساند.

شرکت ها و دفاتر

در اواخر دهه ی ۸۰ یک تغییر موضع در سیاست های شرکت سبب شد تا گوچی به یک مارک مشهور و رقیب جهانی تبدیل شود. در اکتبر ۱۹۹۵ گوچی به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد و برای اولین بار از سوی شرکت مالی و سرمایه گذاری AMEX و نیز بورس نیویورک پیشنهادی معادل ۲۲ دلار برای هر سهم دریافت کرد. با کسب جواز تولید ساعت Severin-Montres در نوامبر ۱۹۹۷ آن سال به سال موفقیت آمیزی برای آن ها تبدیل شد. گوچی نام آن برند را به Gucci Timepieces تبدیل کرد. این شرکت به خاطر عملکرد مناسب مالی و اقتصادی و همچنین کیفیت مدیریت و عملکرد استراتژیکی به عنوان "شرکت برتر اروپایی" در سال ۱۹۹۸ از سوی فدراسیون تجاری مطبوعات اروپا (EBPF) برگیزیده شد. دفاترمرکزی و کاری گوچی در شهرهای فلورانس، میلان، پاریس، لندن، هنک کنگ،ژاپن و نیویورک قرار دارد. دفاتر مرکزی PRP نیز در پاریس واقع است. 

خط تولید کودکان

پاتریزیو دی مارکو (Patrizio di Marco) رئیس و مدیر اجرائی گوچی از راه اندازی یک خط تولید مخصوص کودکان در ژوئن ۲۰۱۰ پرده برداری کرد. این خط تولید ابتدا در ایتالیا و سپس در ۴۰ فروشگاه سراسر دنیا پرده برداری می گردد. فریدا جیانینی (Frida Giannini) به عنوان مدیر ناظر دراین بخش ایفای نقش خواهد کرد. جیانینی همواره به خاطر ایده های ناب و زنانه ی خود نسبت به مد مورد تمجید قرار گرفته است. 

جیانینی در سال ۱۹۷۲ در رم به دنیا آمد، مادرش استاد تاریخ هنر و پدرش معمار بود و او نیز در دانشکده ی مد رم در رشته ی طراحی مد درس خواند.  و پس از اتمام درسش در یک خانه ی مد نه چندان مطرح دوره ی کارآموزی خود را گزراند. در سال ۱۹۹۷ جیانینی کارش را در خانه ی مد فندی (Fendi) آغاز کرد و در آنجا تنها پس از ۳ فصل به پست طراح اجناس چرمی آن شرکت ترفیع درجه یافت. در سال ۲۰۰۲ او به گروه گوچی پیوست و در آنجا به عنوان مدیر بخش کیف های دستی شروع به فعالیت کرد، و در سال ۲۰۰۴ به عنوان طراح تمام الحاقیات جانبی شرکت ارتقاع یافت. در سال ۲۰۰۶، به عنوان مدیر ناظر این برند برگزیده شد و از آن پس در بخش طراحی پوشاک مردانه به فعالیت خود ادامه داد. علاوه بر فعالیت در عرصه ی طراحی لباس، جیانینی فرهنگ و ادبیات جدیدی از مفهوم خردفروشی و کنترل هوشمندانه ی تبلیغات را در فروشگاه های گوچی گسترش داده است.

پیشینه و سوابق

در سال ۱۹۹۸ یکی از شلوارهای طراحی شده توسط گوچی با نام جینیس جینز (Genius Jeans) در کتاب رکوردهای گینس به عنوان گران قیمت ترین شلوار جین دنیا ثبت شد. مدل این شلوار از نوع شلوارهای زده و پاره است که اطراف آن با منجوق های قیمتی آفریقایی تزئین شده بود. قیمت پیشنهادی فروش آن در میلان ۳۱۳۴ دلار آمریکا بود.
در ژوئن ۲۰۰۵ با فروش یک شلوار جین ۱۵۰ ساله به ارزش ۶۰۰۰ دلار این رکورد توسط کمپانی لیوایز شکسته شد. خریدار این شلوار ۱۵۰ ساله یک کلکسیون دار گم نام بود.