Enrico-Marinelli bruno-bellini pierre-cardin

کارلو پیناتلی - Carlo Pignatelli

کارلو پیناتلی طراح مشهور در سال ۱۹۴۴ در منطقه ی لاتینا (Latiano) محلی در استان بریندیسی (Brindisi) ایتالیا به دنیا آمد. او بیشترین شهرتش را در طراحی پوشاک مردانه دارد و بیش از ۴۰ سال است که در هنرکده ی خیاط های خوش نام فعالیت می کند.

در این مکان خیاط ها هنر طراحی و ساخت لباس را می آموزند. بی شک اولین مجموعه کارهای پیناتلی از پوشاک رسمی مردانه و زنانه وجه تمایز خاصی را به او بخشیده است. درحقیقت این طراح در زمینه ی لباس عروسی و پوشاک رسمی انقلابی را ایجاد کرده است. خلاقیت و اصرار بسیار پیناتلی به نوآوری او را در جهت طراحی مجدد قالب و مضمون هنر در دنیای مد قرارداد، دنیایی که به شدت اسیر سنت و سنت گرایی شده است. 

در حقیقت با تکیه بر سنت خیاطی سفارشی بود که پیناتلی توانست در سال ۱۹۸۰ اولین مجموعه از کارهای دست دوز البسه ی مردانه ی خود را در تورین (Turin) ایتالیا عرضه کند. در نمایش های مد او یک داماد با ظاهری غیرعادی وارد صحنه ی سن می شد: طراح ها، رنگ ها و پارچه هایی که به داماد پیشنهاد می شدند همگی از جمله طرح هایی بودند که تا آن زمان فقط برای عروس ارائه می شد. 

برای اولین بار در تاریخ مجموعه ای از البسه ی مد بانوان به مردان ارائه شد. طولی نپائید که دوران موفق کارلو آغاز شد، موفقیتی تضمین شده که آوای آن در سراسر ایتالیا و دنیا پیچید. 

او می گوید: "برای من دوز زندگی تلفیقی از ارزش هاست، حماسه ای است بی نظیر در نیل به کمال و زیبایی در تن و جسم آدمی. دغدغه ی من آن است که این تفکر و دیدگاه را به طور مستمر در پژوهش ها و خلاقیت هایم به گونه ای ایجاد کنم که نوآوری و سنت را با یکدیگر توأم سازم."

پس ازآن لیبل اختصاصی این طراح برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ به محل نمایش های خانه ی مد Milano Collezioni Uomo راه پیدا کرد (در واقع نام این برند در همین محل تعیین شد). موفقیت های کسب شده توسط این برند مالکین آن را متقاعد ساخت تا بخش هایی از خطوط سنتی آنرا به تجهیزات مدرن مجهز کنند.

این طراح برنامه و طرح ریزی های تمام مجموعه کارهایش رابا کمک کارمندان خود در دفتر مرکزی Carlo Pignatelli SpA واقع در تورین انجام می دهد. طرح های اولیه نیز در همان محل ساخته می شود. تا به امروز لباس های سفارشی اشخاص مشهور و مشکل پسندترین مشتریان در کارگاه اصلی این برند طراحی شده است. 

درسال ۱۹۹۵ فصل مشترکی بین پیناتلی و باشگاه یوونتوس رقم خورد. در این دوره پیناتلی لباس های فرم باشگاه را طراحی می کرد. بنابراین این تیم مطرح فوتبال نیز ازاین لحاظ با دیگر تیم های باشگاهی نظیر المپیک مارسی ، تورنتو و واتفورد همگام گردید.امروزه بیش از۲۰ مجموعه از کارهای او مشترکاً برای مردان و زنان طراحی می شود که در این میان لوازم جانبی محصولات این شرکت نیز حضور دارد. 

و در اینجا به آخرین سخن از کارل پیناتلی توجه فرمائید: "در هر کدام از مجموعه هایم بخشی از وجودم ، هنر طراحی پوشاک مد زنانه و تلاش در نیل به کیفیت و نوآوری را میابید که اصول پایه ای این موارد در ایتالیا خلق می شوند.