Enrico-Marinelli bruno-bellini pierre-cardin

ربرتو کاوالی - Roberto Cavalli

ربرتو کاوالی طراح مد ایتالیایی است که در ۱۵ نوامبر ۱۹۴۰ در توسکانی، منطقه ای در فلورانس ایتالیا، به دنیا آمد.

شرح حال و زندگی

روبرتو کاوالی در توسکانی متولد شد. پدرش، جوزفه رزی، یکی از اعضای جنبش ماکچیایلی (Macchiaioli movement) بود که هم اکنون کارهایش در موزه ی هنری یوفیزی گالری (Uffizi Gallery) نمایش داده می شود. کاوالی پس از ثبت نام در یک انستیتوی هنری در نزدیکی محل زندگی خود تصمیم گرفت تا تمرکز خود را برروی چاپ پارچه قرار دهد. کاوالی در زمان دانشجوئی اش طرح های بسیاری را برای طرح روی لباس های بافتنی ارائه داد و همین امر سبب شد تا توجه کارخانه های بزرگ صنایع کش بافت ایتالیا به او جلب شود. 

کاوالی در دهه ی ۱۹۷۰ یک شیوه ی انقلابی طراحی بر روی چرم را ابداع کرد و پس از کسب جواز و انجام کارهای لازمه در مورد ثبت و فروش این اثر، تکه دوزی برروی مواد مختلف را شروع کرد. در پاریس او در مورد تکنیک های جدید خود جلساتی را برگزار کرد و طولی نکشید که از کمپانی هایی نظیر هرمس و پیر کاردین پیشنهادات کار را دریافت کرد.

کاوالی در سن ۳۰ سالگی اولین مجموعه کارهایش را تحت عنوان لیبل کاوالی در سالن هنری Pret-a-porter پاریس به نمایش درآورد. او همچنین این طراحی ها را به دیگر سالن های نمایش مد از قبیل Salsa Bianca که در پالازو پیتی ِ فلورانس قرار دارد وارد کرد، و چندی بعد نیز از طرح های خود که شامل طرح های چرم اینتارسا (Intarsia) و طرح هایی از جنس پارچه های زربافت و رنگ های پر حرارت بود در محصولات جین ِMilano Collezioni استفاده کرد. پس از آن کاوالی در سال ۱۹۷۲ اولین بوتیک خود را در سنت تروپز فرانسه افتتاح کرد.در سال ۱۹۸۰ روبرتو کاوالی با Eva Duringer ازدواج کرد. همسری که تا به امروز در عرصه ی زندگی و کار به عنوان یک شریک واقعی همواره در کنارش ظاهر شده است. کاوالی همچنین در سال ۱۹۴۴ اولین مجموعه ی جین خود را با طرح سنگ شور در میلان عرضه کرد. در دسامبر همان سال او بوتیک هایی را در سنت بارث (Saint Barth) و به دنبال آن ونیز و سنت تروپز افتتاح کرد.

علاوه بر خط تولید اصلی این برند که محصولات آن در بیش از ۵۰ کشور به فروش می رسند، رابرتو کاوالی در RC Menswear و Just Cavali - از دیگر بخش های این کمپانی - وظیفه ی طراحی را بر عهده دارد. گفتنی است که تمرکز خط تولید Just Cavali بر روی قشر جوان بازار قرار دارد. این بخش در سال ۱۹۹۸ افتتاح شد و هم اکنون از بخش های مختلفی نظیر پوشاک مردانه و زنانه و الحاقیات آن، عینک، ساعت، عطر و ادکلون و البسه ی زیر و مایو تشکیل شده است. همچنین مجموعه های دیگری وجود دارد که به این به ترتیب می باشد:

مجموعه ی Angels & Devils Children، خط تولید البسه ی شیک با نام The Class Line، دو مجموعه که شامل انواع مختلفی از لباس زیر می باشد، مجموعه های کفش، ساعت، عینک و در نهایت عطر و ادکلون.

کاوالی در سال ۲۰۰۲ برای اولین بار یک رستوران در فلورنس افتتاح کرده و آن را با طرح هایی از حیوانات آراسته کرد. پس از مدتی کوتاه دومین رستوران او با نام Just Cavalli دربرج برنکا (Torre Branca) میلان افتتاح کرد و به دنبال آن یک بوتیک دیگر در Via Della Spiga باز کرد.

گزاراشات به دست آمده در سال ۲۰۰۸ حاکی از آن بود که کاوالی قصد فروش کمپانی خود را دارد. او همچنین در یکی از فستیوال های بانوی برتر سال که در سال ۱۹۷۷ برگزار شد به عنوان داور ایفای نقش می کرد. در آنجا بود که کاوالی همسر آینده ی خود را ملاقات کرد که کسی نبود جز یکی از شرکت کنندگان مسابقه به نام Eva Duringer. 

کاوالی او را به عنوان برنده اعلام نکرد. Eva Duringer به جایگاه دوم در این مسابقه دست یافت. بانوی اول این مسابقه یک زن سیاه پوست بود و این اولین باری بود که یک سیاه پوست جایزه ی اول این مسابقات را می برد. در جولای ۲۰۱۱ مجموعه کارهای او در نمایش شوی برندری (Brandery) بارسلنا به روی صحنه آمد.