Enrico-Marinelli bruno-bellini pierre-cardin

بریونی - Brioni

بریونی یک خانه ی مد ایتالیایی است که در سال ۱۹۴۵ تأسیس شد. 

تاریخچه

نازارنو فانتیکولی و شریک تجاری اش گاتانو ساوینی اولین فروشگاه لباس فروشی خود را از طریق خانواده ی باربرینی در پایان جنگ جهانی دوم در رم افتتاح کردند. این کمپانی نام خود را ازواژه ی کروات آن (جزایر بریجان: The Brijuni Island ) به معادل ایتالیی اش (جزایر بریونی : The Brioni Islands) تغییر داد. 

اولین نمایش مد بریونی در سال ۱۹۵۲ در قصر پیتی واقع در فلورنس برگزارشد. این نمایش گروه بریونی را به مشتریانی از سراسر جهان شناسند. در سال ۱۹۵۴ بریونی نمایش مدی را در نیویورک سیتی برگزار کرد و به دنبال آن نمایش های دیگری را در هشت شهر مختلف آمریکا ترتیب داد. در آن سال بریونی فروشگاه هایی را در دو سوی اقیانوس اطلس افتتاح کرد. 

در سال ۱۹۹۰ آمبرتوآنجلونی به عنوان مدیر عامل این کمپانی انتخاب شد، و در تدابیر راه بردی خود تأسیس خط تولید پوشاک زنان، و نیز افتتاح فروشگاه هایی در مناطقی نظیر سنت پترزبورگ، مومبای و باکو را در راستای کار خود قرار داد. علاوه برآن، او ترتیبی داد تا کت و شلوارهای بریونی از سال ۱۹۹۵ در فیلم های جیمزباند مورد استفاده قرارگیرند. 

اما در سال ۲۰۰۶ خانواده ی بریونی از سه مدیر عامل اجرائی به جای آنجلونی استفاده کرد که اسامی این سه تن به این ترتیب می باشد: آنتونلا دی سیمونه (که ازگروه فانتیکلی وارد این کمپانی شد)، آندرا پرونه( که پیش تر در ساوانی فعالیت داشت)، و درنهایت آنتونیو بییانچی که به عنوان مدیر مالی در این کمپانی مشغول به کار شد. اما از سال ۲۰۰۹ به بعد آندره پرونه تنها مدیر عامل اجرائی این کمپانی خواهد بود.

تولیدات

این کمپانی برای آنکه بتواند پاسخگوی یک چنین حجم عظیمی از مشتریان باشد یک کارخانه در آبروزوی ایتالیا افتتاح کرد. در این مکان افراد خبره کت و شلوارها را به صورت دست دوز آماده کرده و آن ها را برای مرحله ی پایانی ماشین دوزی محیا می کنند. این کمپانی همچنین یک کارخانه ی تولید پیراهن، یک خانه ی مد فشن با طراحی های چرمی و یک خط تولید البسه ی زنانه را دراختیار دارد.

خیاط های بریونی هر ساله تعداد ۲۰۰ مدل در سبک ها و اندازه های مختلف درست می کنند. ازاین میان یک چهارم تولیدات مربوط به محصولات سفارشی است که به درخواست تعداد ۲۵۰۰۰ نفر مشتری خاص و درجه یک انجام می پزیرد . 
حدود ۲۵ تا ۳۰ ساعت زمان می برد تا هر لباس حاضر شود و بیش از ۵۰۰۰ هزار پارچه ی مختلف وجود دارد که جنس البسه ها را ازمیان آن ها انتخاب می کنند. یک دست کت و شلوارحاضری درمرحله ی ابتدائی هزینه ای در حدود ۵۰۰۰ دلار دربردارد. و اغلب کت و شلوارهای سفارشی این برند بین ۶۰۰۰ تا ۴۶۰۰۰ دلار قیمت دارند. 

این کمپانی از فوریه ی ۲۰۰۹ نوعی کت وشلوار به قیمت ۴۳۰۰۰ دلار را برای فروش به نمایش می گذارد. طرح این کت و شلوار راه راه بوده و از کم یاب ترین الیاف دنیا دوخته شده است، الیافی نظیر پشم گران قیمت نوعی شتر بی کوهان با نام ویکانا و یکی ازهم خانواده های نادر لاما که در آمریکای جنوبی زندگی می کند تاروپود آن را تشکیل می دهد. الیاف استفاده شده در راه راه های این لباس از جنس طلای سفید خالص است. خیاط ها در این کمپانی باید یک دوره ی ۴ ساله را جهت کسب صلاحیت لازم بگذرانند.

بوتیک ها و فروشگاه ها 

خانواده ی بریونی تعداد ۲۵ بوتیک را تا سال ۲۰۰۷ افتتاح کرد که حدود ۲۰ درصد فروش این کمپانی را تشکیل می داد. علاوه براین بریونی امتیاز فروش محصولاتش را به ۱۳ فروشگاه دیگر داد. تعداد ۶ فروشگاه در ایالات متحده واقع شده است که مکان های آن ها به ترتیب زیر می باشد:

الف. ایالت نیویورک، خیابان فیفس اَونیو.
ب. شهر بورلی هیلز، مرکز خرید رودئو درایو.
پ. شهر سانفرانسیسکو، بازار یونین اسکوار.
ت. شهر میامی، منطقه ی بال هاربور.
ج. مرکز تجاری شهر آسپن.
چ. لاس وگاس، منطقه ی تفریحی وین.

سالن های نمایشی مستقر در نیویورک در خیابان های ۵۲ و ۵۷ منهتن واقع شده اند. در سال ۲۰۱۰ نیز مجموعه خیابان های باکهد در شهر آتالانتا پذیرای شعبه ی هفتم بریونی خواهند بود. در ایالات متحده محصولات این برند ازطریق فروشگاه های مطرحی همچون Saks Fifth Avenue، Barneys New York، Bergdorf Goodman، Wilkes Bashford و Neiman Marcus قابل خریداری هستند

مشتریان این برند

کت و شلورهای این برند از همان ابتدا تنها توسط قشر مرفع خاصی خریداری می شد که درواقع همان اشراف زادگان ثروت مند اروپائی بودند. لباس رسمی پیرس برسنان و دانیل کریگ در سری فیلم های جیمزباند از جمله طراحی های این شرکت می باشد.

در دهه ی ۱۹۵۰ هنرمندان مطرحی چون کلارک گیبل و کری گرانت با ورودشان به استودیوی فیلم سازی سینسیتا در رم شروع به خریدن مدل های بریونی کردند. جان گاتی غول مافیایی ِ نیویورک به خاطر داشتن یک مجمومه ی کامل از کت و شلوارهای سفارشی بریونی به "ارباب شیک پوش" معروف شد.

محصولات: 
کت و شلوار مردانه
افراد مهم: 
Gianluca Flore, Justin O'Shea ‪